Volte tátu do Senátu

Měl jsem možnost během kampaně poznat lépe své spolu-kandidáty. Hlavní rozdíl jsem zachytil mezi kandidáty s rozsáhlým systémem podpory kampaně nominující stranou a těmi, kdo takový kolos za sebou nemají. Velké reklamní plochy, zaplacené mediální prostory a mnoho dalších zdrojů provází některé kandidáty.

Já jsem vedl dialog bez velkých finančních nákladů, online i na ulici s jednotlivými lidmi. Rozsah dopadu je sice malý, zároveň radost je z toho veliká. Mnoho lidí mi děkovalo, že kandiduji, a pomáhalo prostě proto, že chtějí skutečnou změnu. Změnu, která není jen heslem a není ani ohrožením demokracie, je to změna v přístupu. Piráti i já se v základních rysech takové změny shodujeme.

Jde o civilní, otevřený, racionální a sociálně inteligentní přístup. Jako zástupce rodičů organizujících se pro vyšší kvalitu škol a další cíle, jsem sice poučeným rodičem, zejména jsem pořád tátou. Tátou, který kandiduje do Senátu, tak jako může každý občan kandidovat. Každý může a měl by, i když za sebou nemá velké peníze nebo tradiční stranický aparát nebo skryté lobbisty podporující jeho kampaň.

I bez této síly to jde. Setkání s lidmi mi dávala sílu ve chvílích, kdy práce bylo moc. Napadlo mě, že mnoho lidí reálně nemůže kandidovat, nemají ani to málo, co mám já, aby vůbec mohli dokázat informovat o sobě a svých cílech ostatní. I pro mě to je těžké a zároveň je nádherné, když dostanete povzbuzení každého jednoho člověka, který kromě účasti ve volbách je i ochoten pomoci.

Senátní listy rozdávali zdarma rodiče s malými dětmi i malými platy, mezi náročnými zaměstnáními a péčí o děti si nacházeli čas na pomoc. A já jsem stejný člověk jako tito dobrovolníci. Jít do kandidatury je důležité i za těchto nerovných podmínek. Ukazuji tím svým dětem i dalším lidem kolem sebe, že je dobré kandidovat, že politika je prostý dialog mezi námi a nejsou to žádné vzdálené systémy našemu světu.

Děkuji vám všem, kdo jste se na mě při setkáváních usmáli, poděkovali, podpořili mě. Má to smysl!

Příspěvek vytvořen 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek