O mně

Petr Chaluš se narodil 8. 7. 1973

Žije se svou ženou a čtyřmi dětmi na Benešovsku.

Vystudoval pedagogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracoval v letech 2001–2006 jako poradce pro děti, rodiče i učitele na základní škole Londýnská, Praha 2. Jako člen širšího vedení se podílel na rozvoji inovativních přístupů této školy. Je autorem metodiky školních parlamentů. V rámci zavádění rámcových vzdělávacích programů byl školitelem v oblasti individualizace vzdělávacího procesu. I v současnosti jako expert nadále přispívá k rozvoji vzdělávacích programů u nás. Od roku 2005 se podílel na několika prvních letech rozvoje aktivity eTwinning v České republice jako metodik a později i jako národní koordinátor. V oblasti evropských programů pracuje dosud, nyní v rámci programu Erasmus+ jako koordinátor českého Centra Euroguidance. Společně se zahraničními kolegy podporuje evropskou spolupráci v oblasti vzdělávání a celoživotního kariérového poradenství. Vystupuje k tématům kariérového poradenství (video,článek)

 

Od roku 2014 je jako rodič, dobrovolník, předseda organizace Fórum Rodičů, která podporuje rodiče v jejich komunikaci se školami a celkově hlas rodičů ve vzdělávání na úrovni škol i na národní úrovni. Podporuje zapojení rodičů do rozhodování o tom, jak školy vypadají, sdružování rodičů při školách a činnost školských rad. Spolupracuje s Evropskou asociací rodičů. Sám je členem školské rady. Věnuje se tématu školských rad v rámci doktorského studia na Masarykové univerzitě. Vystupuje k tématu na seminářích a konferencích.

Angažuje v dalších aktivitách, kde podporuje inovativní proudy v českém vzdělávání. Usiloval o úpravy legislativy v oblasti státních maturit, centralizovaných přijímacích testů na střední školy a povinnosti předškolního vzdělávání tak, aby byly utlumeny negativní dopady těchto politik. Publikuje na Deníku Referendum k oblasti vzdělávání.

Kandiduje do senátu ve volebním obvodě 41, části okresů Praha-východ, Praha-západ, Benešovsko. Jako nestraník a kandidát za Českou pirátskou stranu s podporou hnutí Senátor 21.

 

Krátký rozhovor o mně v Českém rozhlasu – volební vizitka

Více o mně i další zajímavé informace si můžete přečíst i v Senátních listech

AKTUALITA

Hodnocení Transparency international – čistá jednotka

 

 

 

 

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek